Lopputulokset

TUL:n VETERAANIEN PETANKKIMESTARUUSKILPAILUT
Pihlavan urheilukenttä, Lankkutie 1, 28800 Pori
4. – 5.6.2018

 

VT 4.-5.6.2018 Pori (36) TUL:n Veteraanipäivät, mestaruuskilpailu   

                     

1. Harjunpään Tuisku ry                Tapio Laine, Tuomo Lehtinen, Jukka Hatanpää

2. Korson Kaiku ry                          Jarmo Vuolanen, Raimo Lilja, Markku Hurri

3. Karkun Isku ry                            Pasi Lilja, Isto Talja, Jukka Salonoja

4. Turun Pyrkivä ry                        Tuula Rantanen, Pertti Heiskanen, Kullervo Kupila

5.Taipalsaaren Riento ry               Juha Mutikainen, Jouko Meuronen, Kalevi Viskari

6. Taipalsaaren Riento/ Popinniemen Isku/ Voikkaan Viesti  Kimmo Lakka, Kai Aalto, Nikolai Andreev

7. Lappeenrannan Kisatoverit ry Pertti Raatikainen, Martti Hainila, Seppo Orrain

8. Jyväskylän Valo ry                      Esa Maukonen, Jari Koski, Seppo Pennanen

9. Kalvolan Isku ry                          Pekka Vilponen, Teuvo Pajuoja, Harry Uschanov

10. Koski-Petankki ry                     Tarmo Sipilä, Ari Saliniemi, Ilpo Vuorinen

11. Kemi Petankki ry                     Kari Hanhisuanto, Esa Hanhisuanto, Arto Hanhisuanto

12. Keljon Viesti ry                         Jarkko Mänttäri, Keijo Mänttäri, Risto Ylönen

13. Leppävaaran Sisu ry                Reino Pihlajaniemi, Jouko Pirttikoski, Pekka Vauhkonen

14.Karkkilan Urheilijat ry              Erkki Saarinen, Asko Räsänen, Reijo Suominen, Ismo Nikander

15. Uotilan Työväen Urheilijat ry Katriina Tuominen, Pekka Urponen, Vesa Tuominen

16. Jyväskylän Valo ry                    Alpi Kylmänen, Pekka Lähteelä, Pertti Reivilä      

17. Simpeleen Vesa ry                  Heikki Kärhä, Aimo Juvonen, Osmo Anttonen

18. Uotilan Työväen Urheilijat ry Eero Vaahtera, Pertti Nieminen, Reijo Rantanen

19. Lempäälän Jyry ry                   Jukka Laitinen, Aimo Kulju, Jouko Parviainen, Alpo Pajunen

20. Uotilan Työväen Urheilijat ry Juhani Hirvonen, Raimo Rantanen, Olavi Nieminen

21. Karkkilan Urheilijat ry             Teuvo Niemi, Alpo Kärkäs, Pekka Paavilainen

22. Vaajakosken Kuohu ry            Tauno Forssell, Paavo Venäläinen, Pentti Manninen

23. Voisalmen Kunto ry                 Asko Kokkola, Tarmo Lahtinen, Terho Pesonen

24. Leppävaaran Sisu ry                Harri Rinne, Riitta Harinen-Rinne, Pertti Harinen

25. Kalvolan Isku ry                        Rauno Käpynen, Martti Kouhia, Jouni Sinkkonen

26. Jyväskylän Valo ry                    Antero Raatikainen, Veikko Kosunen, Unto Räsänen

27. Keljon Viesti ry                         Olavi Rytkönen, Raimo Saukko, Martti Keskinen

28. Karkkilan Urheilijat ry             Tapani Juselius, Timo Autio, Eino Hellsten

29. Pääskylahden Vesa ry             Erkki Kokkonen, Esko Litmanen, Sakari Silvennoinen, Seppo Kyllönen

30. Vaajakosken Kuohu ry            Matti Pöppönen, Veikko Hiekkanen, Kauko Venäläinen                 

31. Vaajakosken Kuohu ry            Risto Räsänen, Tero Nikkilä, Marjatta Wecman

32. Pääskylahden Vesa ry             Markku Kohonen, Erkki Bagge, Esko Penttinen, Raili Saralampi

33. Keljon Viesti ry                         Kari Penttinen, Marita Penttinen, Pentti Pöyhönen

34. Keljon Viesti ry                         Arvo Vanhanen, Reino Vanhanen, Mikko Niemi

35. Leppävaaran Sisu ry                Pentti Nikulainen, Niilo Koskenkorva, Erkki Jokela

36. Vihdin Isku ry                           Rauno Lumikumpu, Pertti Marttelin, Ari Michelsson

 

 

VND 4.-5.6.2018 Pori (10) TUL:n Veteraanipäivät, mestaruuskilpailu

 

1. Karkkilan Urheilijat ry               Raili Varalahti, Marja-Liisa Niemi

2. Karkkilan Urheilijat ry               Paula Kiiveri, Raili Pietilä

3. Leppävaaran Sisu ry                  Pirkko Haikkonen, Helga Laakso

4. Uotilan Työväen Urheilijat ry   Leena Sormunen, Terttu Lamminpää

5. Leppävaaran Sisu ry                  Kaija Vauhkonen, Leila Pirttilahti

6. Vaajakosken Kuohu ry              Orvokki Venäläinen, Katri Penttinen

7. Kalvolan Isku ry                          Anja Välimaa, Ulla Saarinen

8. Leppävaaran Sisu ry                  Tuulikki Nikulainen, Hanna Jokela

9. Vihdin Isku ry                              Leena Åhlström, Tarja Michelsson

10. Pääskylahden Vesa ry             Airi Kaskinen, Birgitta Kokkonen, Leena Litmanen

TUL:n Hallimestaruuskilpailu 2017 (3) 16.12.2017

 

TULOKSET

 

A-Sarja (1.-8.)

1.       Jari Eronen, Mikko Lahti ja Petri Lohman                                                Järvelän Jänne / Voikkaan Viesti

2.       Joni Ylelä, Jyrki Karppanen ja Juha Karppanen                                      Jyväskylän Valo

3.       Gunnar Wallin, Tapani Juselius ja Timo Autio                                        Karkkilan Urheilijat

4.       Sirpa Korkemäki, Kari Korkeamäki ja Heikki Pirtinaho                        MAP Räime

5.       Pekka Vauhkonen, Pertti Harinen ja Reino Pihlajaniemi                  Leppävaaran Sisu

6.       Pertti Raatikainen, Martti Haimila ja Juha Mutikainen                       Lappeenrannan KT / Ta-Ri

7.       Pirkko Haikonen, Hanna Jokela ja Helga Laakso                                   Leppävaaran Sisu

8.       Kai Aalto, Markus Barck ja Matti Manninen                                           Popinniemen Isku

 

B-Sarja (9.-16.)

1.       Paula Kiiveri, Raili Varalahti ja Erkki Saarinen                                         Karkkilan Urheilijat

2.       Kari Nuikka, Jarmo Vuolanen ja Raimo Lilja                                            Korson Kaiku

3.       Tero Rasimäki, Kuisma Helstola ja Markku Pellikainen                      Varkauden Tarmo

4.       Erkki Hyttinen, Timo Hyttinen ja Risto Hippinen                                   Varkauden Tarmo

5.       Paula Järvisalo, Seppo Järvisalo ja Timo Pöntinen                               Voikkaan Viesti

6.       Pekka Paavilainen, Ismo Nikander ja Jimi Lohman                              Karkkilan Urheilijat / Vo-Vi

7.       Jouni Sinkkonen, Tapio Valariutta ja Jari Santaluoto                           Kalvolan Isku

8.       Keijo Mänttäri, Jarkko Mänttäri ja Markku Taipale                             Keljon Viesti

 

 

Swiss-kierroksien jälkeen karsiutuneet (17.-26.)

 

17. Sulo Niiranen, Mauri Kuitunen ja Esko Nenonen                                          Anjalankosken Kuohu

18. Harri Rinne, Erkki Jokela ja Pentti Nikunen                                                      Leppävaaran Sisu

19. Raimo Hokkanen, Raimo Vakkari, Jukka Kähärä ja Lauri Heino                Karhu Petankki

20. Kalevi Pahkala, Oiva Pahkala ja Nikolai Andreev                                           Voikkaan Viesti

21. Raili Pietilä, Taito Pietilä ja Reijo Suominen                                                     Karkkilan Urheilijat

22. Leo Sorsa, Jouko Pirttikoski ja Börje Eklund                                                    Leppävaaran Sisu

23. Leila Pirttilahti, Kaija Vauhkonen ja Riitta Harinen-Rinne                           Leppävaaran Sisu

24. Kalevi Viskari, Asko Kokkola ja Alpo Kärkäs                                                     Ta-Ri / VoiKu / KAU

25. Matti Mäkelä, Tapani Joutjärvi ja Tapio Vuolanen                                        Voikkaan Viesti

26. Kalle Lehtonen, Ari Kolehmainen ja Raimo Astikainen                               Korson Kaiku

MS Word -tiedostoTulokset.docx (13 kB)

Tul:n mestarruus duppeli 12.8.2017 Jyväskylä

 

Tulokset:

A-cup

 

1. Popinniemen Isku Kai Aalto/Markus Barck

2. Linna Petanque Kalevi Lehtinen/Martti Karimies

3. Kemin Petankki Pentti Laine/Esa Hanhisuanto

4. UTU Arja Hakala/Juhani Hirvonen

5.-8. Varkauden Tarmo Timo Hyttinen/Risto Hippinen

        Korson Kaiku Jarmo Vuolanen/Raimo Lilja

        Karkkilan Urheilijat Tapani Juselius/Raili Pietilä

        Kemin Petankki Reijo Kokkonen/Olavi Niskanen

9.-16. Keljon Viesti Keijo Mänttäri/Risto Ylönen

          Jyväskylän Valo Juha Karppanen/Jani Karppanen

          Koski Petankki Anneli Laitila/Tarmo Sipiläinen

          Karkkilan Urheilijat Erkki Saarinen/Paula Kiiveri

          Jyväskylän Valo Pertti Reivilä/Vesa Karttunen

          Leppävaaran Sisu Pekka Vauhkonen/Reijo Pihlajaniemi

          Voikkaan Viesti Risto Ukkola/Nikolai Andreev

          Varkauden Tarmo Pauli Meriläinen/Juuso Hippinen

 

B-cup

 

1.     Kalvolan Isku Harry Uschanov/Teuvo Pajuoja

2.     Leppävaaran Sisu Pentti Nikulainen/Jyrki Piitulainen

3.     Map Räime Kari Korkeamäki/Sirpa Korkeamäki

4.     Jyväskylän Valo Alpi Kylmänen/Jyrki Karppanen

21.-24.    Koski Petankki Pertti Rinkkala/Janne Rissanen

               Varkauden Tarmo Erkki Hyttinen/Vesa Vilonen

               Lempäälän Jyry Aapo Pajunen/Pauli Parviainen

               Lappeenrannan Kisatoverit Pertti Raatikainen/Martti Haimila

25.-32.   Karkkilan Urheilijat Marko Taipalvesi/Petri Taipalvesi

              Karkkilan Urheilijat Taito Pietilä/Gunnar Vallin

              Varkauden Tarmo Tero Rasinmäki/ Markku Pellikainen

              Leppävaaran Sisu Pertti Harinen/Jouko Pirttikoski

              Tarmo Valo Kuisma Helstola/Jarkko Immonen

              Kemin Petankki Kari Hanhisuanto/Antero Seppälä

                     Koski Petankki Kari Nykänen/Thomas Bertie

                     Keljon Viesti Martti Keskinen/Raimo Pasanen

 

C-cup

 

1.     Kemin Petankki Janne Rytkönen/Heimo Urhonen

2.     Keljon Viesti  Arvo Vanhanen/Reino Vanhanen

3.     Karkkilan Urheilijat Ismo Nikander/Pekka Paavilainen

4.     Keljon Viesti Kari Penttinen/Marita Penttinen

37.-40.      Lempäälän Jyry Jukka Laitinen/Ilmo Parviainen

                Jyväskylän Valo Esa Maukonen/Pentti Kytönen/Jari Koski

                Taipalsaaren Riento Jouko Meronen/Kalevi Viskari

                Jyväskylän Valo Kauko Honkanen/Pentti Kauppinen

41.-48.      Jyväskylän Valo RaimoSilvennoinen/Rauno Kakkonen

                  Vaajakosken Kuohu Matti Pöppönen/Kauko Venäläinen

                  Kemin Petankki Timo Berg/Pekka Sauvola

                  Leppävaaran Sisu Harri Rinne/Niilo Koskenkorva

                  Jyväskylän Valo Unto Räsänen/Antero Raatikainen

                  Voikkaan Viesti Kaino Lindström/Tapio Vuolanen

                  Keljon Viesti Raimo Saukko/Olavi Rytkönen

                  Vaajakosken Kuohu Risto Räsänen/Tero Nikkilä

 

Naiset

 

A-cup

 

1.     Linna Petanque Eija Suominen/Sirkka-Liisa Vinnari

2.     Koski Petankki Pirjo Saarela/Taru Saarela

3.     Kalvolan Isku Eija-Liisa Laakso/Sirkka Laine

4.     Jyväskylän Valo Lotta Somerkoski/Netta Soiro

5.-8.            Jyväskylän Valo Johanna Vikman/Meiju-Maria Urpelainen

                   Leppävaaran Sisu Paula Talpia/Riitta Harinen-Rinne

                   Kalvolan Isku Anja Metsälä/Raija Ilmen

                   Jyväskylän Valo Sirpa Koski/Raija Kytönen

 

B-cup 

 

1.     Leppävaaran Sisu Leila Pirttilahti/Kaija Vauhkonen

2.     Jyväskylän Valo Sinikka Kakkonen/Ulla Pönkänen-Lähteelä 

3.     Leppävaaran Sisu Pirkko Haikonen/Helga Laakso

4.     Karkkilan Urheilijat Raili Varalahti/Marja-Liisa Niemi

13.-16.     Vaajakosken Kuohu Marjatta Wackman/Seija Tuovinen

                Leppävaaran Sisu Tuulikki Nikulainen/Hanna Jokela

               Jyväskylän Valo Riitta Holappa/Aino-Maija Nikkola

               Jyväskylän Valo Marjo Auvinen/Silja Penttinen   

TUL Veteraanipäivät 5.-6.6.2017 Tikkurila

 

VETERAANITRIPPELI   VT   ( Miehet )  TULOKSET

 

1.       UOTILAN TYÖVÄEN URH (UTU3) URPONEN PEKKA, TUOMINEN KATRIINA JA TUOMINEN VESA

2.       VOIKKAAN VIESTI (Vo-Vi1) PÖNTINEN TIMO, UKKOLA RISTO JA AALTO KAI

3.       KALVOLAN ISKU (KIS) USCHANOV HARRY , VILPONEN PEKKA JA PAJUOJA TEUVO

4.       KARKKILAN URHEILIJAT (KAU3) AUTIO TIMO, PIETILÄ  TAITO JA RÄSÄNEN ASKO

5.       TAIPALSAAREN RIENTO(TaRi) MEURONEN JOUKO, MUTIKAINEN JUHA JA VISKARI KALEVI

6.       SIMPELEEN VESA (SIVE) KÄRHÄ HEIKKI, ANTTONEN OSMO JA JUVONEN AIMO

7.       KARHU-PETANKKI (KAR3) KOIVUNEN RAILA,KOIVUNEN PEKKA , KÄRKKÄINEN MAIJA  JA ROBERTS FOLKE

8.       UOTILAN TYÖVÄEN URH (UTU1) MYLLYLÄ SEPPO, RANTANEN REIJO JA NIEMINEN PERTTI

9.       VOIKKAAN VIESTI (Vo-Vi2) ANDREEV NIKOLAI, LINDSTRÖM KAINO, MÄKELÄ MATTI  JA VUOLANEN TAPIO

10.   LEPPÄVAARAN SISU (LESI4) STRÖMBERG TAGE, SALONEN PERTTI  JA KOSKENKORVA NIILO

11.   UOTILAN TYÖVÄEN URH (UTU2) HIRVONEN JUHANI,  NIEMINEN OLAVI JA RANTANEN RAIMO

12.   TAINIOKOSKEN TÄHTI (TaTä) HÄMÄLÄINEN KARI, RUHANEN KEIJO JA PUTTO PAULI

13.   KORSON KAIKU  (KorsKa) VUOLANEN JARMO , LEHTONEN KALLE JA LILJA RAIMO

14.   JYVÄSKYLÄN VALO  (VALO2) RÄSÄNEN UNTO,KOSUNEN VEIKKO JA RAATIKAINEN ANTERO

15.   KELJON VIESTI (KEVI3) PENTTINEN KARI, KESKINEN MARTTI JA RYTKÖNEN OLAVI

16.   KELJON VIESTI (KEVI1) MÄNTTÄRI JARKKO, MÄNTTÄRI KEIJO JA YLÖNEN RISTO

17.   KARHU-PETANKKI (KAR4) SINTERO REIJO, KOIVUNEN LASSI JA KAIPIO SEPPO

18.   JYVÄSKYLÄN VALO  (VALO1)  KYLMÄNEN ALPI,LÄHTEELÄ PEKKA JA PENNANEN SEPPO

19.   PÄÄSKYLAHDEN VESA 2 (PÄVE2) KOKKONEN ERKKI, LITMANEN ESKO JA SILVENNOINEN SAKARI

20.   JYVÄSKYLÄN VALO  (VALO3)   KAUPPINEN PENTTI, MAUKONEN ESA JA URRIO RISTO

21.   LINNAN PETANQUISTIT, MAP RÄIME (MAPLIN) HURRI MARKKU, KAIHEVAARA PEKKA JA SILLANPÄÄ SEIJA

22.   LEPPÄVAARAN SISU (LESI3) SORSA LEO, EKLUND BÖRJE JA PIRTTIKOSKI JOUKO

23.   VAAJAKOSKEN KUOHU (KUOHU1) PÖPPÖNEN MATTI, VENÄLÄINEN KAUKO JA HIEKKANEN VEIKKO

24.   REKOLAN RAIKAS (Re-Ra) FORSSEL KIRSTI, FORSSEL AIMO JA MÄKINEN VILJO

25.   LEMPÄÄLÄN JYRY (LeJy) LAITINEN JUKKA, PARVIAINEN ILMO  JA KULJU AIMO

26.   KARKKILAN URHEILIJAT (KAU2) JUSELIUS TAPANI, KÄRKÄS ALPO, PAAVILAINEN PEKKA JA NIKANDER ISMO

27.   LEPPÄVAARAN SISU (LESI1) PEKKA VAUHKONEN,  HULKKO HARRI JA PIHLAJANIEMI REINO

28.   VAAJAKOSKEN KUOHU (KUOHU4) MANNINEN PENTTI, PUIKKONEN MARTTI JA TUOVINEN SEIJA

29.   KARKKILAN URHEILIJAT (KAU1) SAARINEN ERKKI, WALLIN GUNNAR, SUOMINEN REIJO JA LINDFORS HARRI

30.   KELJON VIESTI (KEVI2) SAUKKO RAIMO, VANHANEN ARVO JA PÖYHÖNEN PENTTI

31.   KARHU-PETANKKI (KAR2) JOUKAINEN JUKKA, ESKO KEIJO JA TURPEINEN JUHANI

32.   KARKKILAN URHEILIJAT (KAU5) HELLSTEN EINO, LAPPALAINEN KALEVI JA HEIKKONEN PENTTI

33.   LAPPEENRANNAN KISA-TOVERIT (Lpr-KT) RAATIKAINEN PERTTI, HAIMILA MARTTI JA LAIRI JOUKO

34.   KARHU-PETANKKI (KAR5) UKKONEN MATTI,NUPPONEN PERTTI JA SYRJÄNEN HELENA

35.   KARHU-PETANKKI (KAR1) HOKKANEN RAIMO, KÄHÄRÄ JUKKA JA VAKKARI RAIMO

36.   VAAJAKOSKEN KUOHU (KUOHU2) VENÄLÄINEN PAAVO,RÄSÄNEN RISTO JA WECKMAN MARJATTA

37.   VIHDIN ISKU (VISKU) MICHELSSON ARI  PENTTI MARTTELIN PENTTI JA LUMIKUMPU RAUNO

38.   LEPPÄVAARAN SISU (LESI2) NIKULAINEN PENTTI, JOKELA ERKKI JA HARINEN-RINNE RIITTA

39.   VAAJAKOSKEN KUOHU (KUOHU3) FORSELL  TAUNO, NIKKILÄ TERO JA VENÄLÄINEN ORVOKKI

40.   KÄVELYPÄSSIT, ELÄKELÄISET RY. (KÄPÄ ) HONKONEN ANTTI, LIIMATAINEN HEIMO JA ISAKSSON PEKKA

TUL VETERAANINAISET  DUPPELI  TULOKSET TIKKURILA 5.-6.6.2017

 

1.       KARKKILAN URHEILJAT (KAU1) KIIVERI PAULA JA PIETILÄ RAILI

2.       LEPPÄVAARAN SISU (LESI 3)  NIKULAINEN TUULIKKI JA JOKELA HANNA

3.       LEPPÄVAARAN SISU (LESI 2)  VAUHKONEN KAIJA JA PIRTTILAHTI LEILA

4.       JYVÄSKYLÄN VALO (VALO1) PÖNKÄNEN-LÄHTEELÄ ULLA  JA JÄMSÄ RIITTA

5.       KALVOLAN ISKU (KIS)  SAARINEN ULLA  JA LAINE SIRKKA

6.       PÄÄSKYLAHDEN VESA (PÄVE1) KASKINEN AIRI  JA KOKKONEN BIRGITTA

7.       KARHU-PETANKKI (KAR 2) HÄNNINEN EEVA JA KETTUNEN ELLI

8.       LEPPÄVAARAN SISU (LESI 4)  SUUTALA ANNELI JA  SALONEN ANJA

9.       UOTILAN TYÖVÄEN URHEILIJAT (UTU1) LAMMINPÄÄ TERTTU JA SORMUNEN LEENA

10.   LEPPÄVAARAN SISU (LESI 1)  LAAKSO  HELGA JA HAIKONEN PIRKKO

11.   KARKKILAN URHEILJAT (KAU2) VARALAHTI RAILI JA NIEMI MARJA-LIISA

12.   KARHU-PETANKKI (KAR 3) RISSANEN ANNELI JA HOKKANEN HANNELE

13.   JYVÄSKYLÄN VALO (VALO -VIESTI) VORNANEN-METSÄ HELINÄ JA PENTTINEN MARITA

14.   LAMMINPÄÄN KORPI  (LPK) HALLIKAINEN LAILA JA KUUSELA RIITTA

15.   KARHU-PETANKKI (KAR 1) PAKKANEN ANU JA MIIKKULAINEN IRMELI

16.   PÄÄSKYLAHDEN VESA (PÄVE2) LITMENEN LEENA JA POUTANEN ULLA

17.   UOTILAN TYÖVÄEN URHEILIJAT (UTU2) MYLLYLÄ TERTTU JA MÄKI-MATTILA IRJA

18.   KARHU-PETANKKI (KAR 4) ESKO SEIJA JA TURPEINEN SAIJA

19.   VIHDIN ISKU (VISKU) MICHELSSON TARJA JA ÅHLSTRÖM LEENA

4. Swiss kierroksen jälkeen tulokset... (VT)
4. Swiss kierroksen jälkeen tulokset... (VND)

 

 

TUL:n Hallitrippeli 2017

25.2.2017 Iittalan Iskuasema (19)

Tulokset:

A-cup:
1. Isto Talja, Pasi Lilja, Ilpo Vuorinen ( KarIs/KOP)
2. Sirkka Laine, Pirjo Saarela, Taru Saarela (KOP)
3. Anneli Laitila, Martti Kouhia, Tapio Välimaa (KIS)
4. Pekka Vilponen, Rauno Käpynen, Veikko Tuovinen (KIS/LIN)
5. Jouko Meuronen, Juha Mutikainen, Kalevi Viskari (TaRi)
6. Sirpa Saarela, Hannu Saarela, Pentti Mehtonen (KOP)
7.-8. (L)Harry Uschanov, Petri Mehtonen, Teuvo Pajuoja (KIS)
7.-8. (L)Arja Hakala, Terttu Lamminpää, Juhani Hirvonen (UTU)
B-cup:
1. Alpi Kylmänen, Unto Räsänen,Juha Karppanen (JYV)
2. Tiia Salo, Jyrki Salo, Marko Taipalvesi (KAU)
3. Raili Varalahti, Taito Pietilä, Reijo Suominen (KAU)
4. Harri Rinne, Jyrki Piitulainen,Leo Sorsa (LeSi)
5. Hanna Jokela, Erkki Jokela, Pertti Nikulainen (LeSi)
6. Helga Laakso, Leila Pirttilahti, Riitta Harinen-Rinne (LeSi)
7. Pirkko Haikonen, Paula Talpia, Pertti Harinen (LeSi)
8. (L)Daniel Duhamel, Tapio Valariutta, Jari Santaluoto (KIS)
C-cup:
1. Jukka Laitinen, Pauli Parviainen, Oiva Rajala (LEM/KOP))
2. Paula Kiiveri, Raili Pietilä, Erkki Saarinen (KAU)
3. Kaija Vauhkonen, Pekka Vauhkonen, Reino Pihlajaniemi (LeSi)


 

TUL:n Hallimestaruuskilpailu 2016

TUL Hallimestaruuskilpailu 2016

TULOKSET

1.       Jari Eronen, Mikko Lahti ja Petri Lohman (Järvelän Jänne, Järvelän Jänne ja Voikkaan Viesti)

2.       Reijo Sintero, Timo-Pekka Eväkoskija Juha Kansonen (Karhu Petankki)

3.       Oiva Pahkala, Nikolai Andreev ja Tapio Vuolanen (Voikkaan Viesti)

4.       Seppo Järvisalo, Risto Ukkola ja Timo Pöntinen (Voikkaan Viesti)

5.       -8. Jarmo Vuolanen, Raimo Lilja ja Alpo Viljamaa (Korson Kaiku)

Paula Degerstedt, Raili Varalahti ja Allan Degerstedt (Karkkilan Urheilijat)

Jouko Meuronen, Juha Mutikainen ja Kalevi Viskari (Taipalsaaren Riento)

Jyrki Karppanen, Unto Räsänen ja Tero Vuorimies (Jyväskylän Valo)

9. (B1.) Eija-Liisa Laakso, Sirpa Korkeamäki, Harry Uschanov ja Kari Korkeamäki (Kalvolan Isku, MAP-Raime)

10. Pirkko Haikonen, Pekka Vauhkonen ja Reino Pihlajaniemi (Leppävaaran Sisu)

11.-12. Paula Kiiveri, Raili Pietilä ja Erkki Saarinen (Karkkilan Urheilijat)

11.-12. Helga Laakso, Jouko Pirttikoski ja Börje Eklund (Leppävaaran Sisu)

13. Jouko Lairi, Pertti Raatikainen ja Martti Haimila (Lappeerannan Kisatoverit)

14. Reijo Tiihonen, Matti Mäkelä ja Kaino Lindström (Voikkaan Viesti)

15. Paula Järvisalo, Jimi Lohman ja Tapani Joutjärvi (Voikkaan Viesti)

16. Reijo Suominen, Tapani Juselius ja Taito Pietilä (Karkkilan Urheilijat)

17. Leila Pirttilahti, Pentti Nikulainen ja Jyrki Piitulainen (Leppävaaran Sisu)

18. Raimo Vakkari, Jukka Kähärä, Lauri Heino ja Raimo Hokkanen (Karhu Petankki)

19. Riitta Harinen-Rinne, Harri Rinne ja Leo Sorsa (Leppävaaran Sisu)

TUL2015 HMK (Kouvola)
Hallitrippeli 2016 (Iittala)
TUL2016 Veteraanipäivät Miehet (Lappeenranta)
TUL2016 Veteraanipäivät Naiset (Lappeenranta)
TUL2016 Karkkila Yleinen Kulta/hopea
TUL2016 Karkkila Naiset